gaana
13 بهمن 1401 - 13:50

افزوده شدن ۲۰۰۰ تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی استان بوشهر

همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر عملیات اجرایی پرورش ماهی در خلیج‌ فارس محدوده تنگستان آغاز شد که به گفته مدیرکل شیلات استان بوشهر با تکمیل این طرح ۲ هزار تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، عقیل امینی ظهر امروز در آغاز ساخت طرح پرورش ماهی در قفس در تنگستان با بیان اینکه طرح‌های آبزی‌پروری از محورهای مهم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرا طرح‌های اقتصادی است، اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های مهمی در عرصه پرورش ماهی و میگو دارد و تولید محصولات این ظرفیت روز به افزایش است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید میگو پرورشی است تصریح کرد: اراضی ساحلی استان بوشهر در فصل جدید پرورشی یک‌ هزار و 500 هکتار به مزارع پرورش میگو افزوده می‌شود و هدف‌گذاری تولید میگو برای سال آینده افزایش می‌یابد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مزرعه پرورش ماهی در قفس در بندر عامری شهرستان تنگستان بیان کرد: این طرح در فاصله 8 کیلومتری بندر رستمی، با ظرفیت اسمی 2 هزار تن و سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان است که زمینه اشتغال 40 نفر را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر هم با اشاره به اقدامات دولت در 44 سال گذشته تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این 44 سال پس از پیروزی انقلاب دائماً در حال جنگ نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده، اما همچنان اتفاقات بزرگی را رقم زده است.

احمد محمدی‌زاده با تأکید بر موفقیت‌های حاصله نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به حکومت شاهنشاهی‌ اضافه کرد: حکومت شاهنشاهی‌ پهلوی وابسته به آمریکا و اسرائیل بود و اکنون همه امور به دست مردم در نظام اسلامی سپرده و موفقیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف حاصل شده است.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های مهمی در حال اجرا است عنوان کرد: از این به بعد طرح‌های بزرگ‌تر رقم خواهد خورد و اکنون نیز طلیعه پیروزی در جنگ اقتصادی با اقدامات انجام شده آشکار است.

استاندار بوشهر با تأکید بر اینکه مبنای دولت آیت‌الله رئیسی توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است، افزود: طرح‌های سرمایه‌گذاری با همکاری بخش خصوصی در حال اجرا است و از این سرمایه‌گذاری به‌عنوان سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی حمایت و پشتیبانی می‌شود.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014938