gaana
13 بهمن 1401 - 16:18

تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل فاز ۳ بیمارستان خوانساری اراک

رئیس مجمع خیرین سلامت بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک با بیان اینکه تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل فاز ۳ بیمارستان خوانساری اراک در جریان سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: فاز سوم بیمارستان خوانساری اراک ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدمهدی همتی ظهر امروز در نشست انجمن خیرین استان مرکزی به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان اظهار داشت: یکی از چالش‌های بزرگ بیمارستان این است که پزشکان بعد از گذراندن طرح خود از استان خارج می‌شود و اکنون یک پزشک متخصص در  دو بخش آنکولوژی این مرکز درمانی فعالیت دارد بنابراین نیاز است دانشگاه علوم پزشکی در بحث پزشک مقیم و متخصص تمهیداتی داشته باشد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی باید یاری دهنده خیران برای تامین تجهیزات اتاق عمل جراحی این بیمارستان باشد، خیران برای ساخت طرح توسعه این بیمارستان 300 میلیارد ریال کمک کرده‌اند که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز برای خرید تاسیسات موتورخانه و سایر تجهیزات اتاق عمل جراحی، این فاز در بهار سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

رئیس مجمع خیرین سلامت بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک تصریح کرد: کمبود دارو از دیگر مشکلات بیماران سرطانی است که مجبور به تهیه دارو با نرخ آزاد می‌شوند که در این راستا نیاز است تدابیری اتخاذ شود تا بیماران برای تهیه دارو آواره نشوند.

همتی بیان کرد: در سفر ریاست جمهور به استان مرکزی 20 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فاز سوم این بیمارستان مصوب شد که باید هرچه سریع‌تر این اعتبار اختصاص پیدا کند و هم اکنون برای تامین تجهیزات تاسیساتی فاز سوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مرکز جایگزین بیمارستان طالقانی در اراک با کمک خیرین افتتاح می‌شود

حسن طاهراحمدی، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان مرکزی نیز در این نشست، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که هم اکنون در بحث درمان در کشور حاکم است و دولت هم تمام تلاش خود برای رفع مشکلات حوزه سلامت انجام می‌دهد، اما کمک‌های دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات حوزه سلامت را حل کند و اینجاست که جایگاه خیرین اهمیت پیدا می‌کند.

وی افزود: خیرین استان در سه سال اخیر تمام اهتمام خود را به‌کار گرفتند به طوری که در سال 1400 نزدیک به یک هزار و 400 میلیارد ریال در حوزه سلامت کمک داشتند، هم اکنون چند پروژه خیرساز در دست است که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود و حدود 99 درصد کارهای بنایی فاز سوم بیمارستان انجام شده و در آینده نزدیک تجهیز می‌شود و تمام تلاش ما بر این است در سه ماهه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان مرکزی تصریح کرد: فاز دوم بیمارستان چند سال پیش با کمک خیرین افتتاح شد، همچنین جنب بیمارستان امیرالمومنین(ع) مرکز جایگزین بیمارستان طالقانی مستقر است که توسط خیرین ساخته شده و در آینده به بهره‌برداری می‌رسد، مرکز دیالیز ما خیرساز است و تاکنون نزدیک به 30 میلیارد تومان هزینه شده و می‌طلبد خیرین استان کمک‌های خود را در این زمینه داشته باشند تا از پس مشکلات برآییم.

پیشرفت 86 درصدی فاز 3 بیمارستان آیت‌الله خوانساری

حسن دهباشی، عضو مجمع خیرین سلامت استان مرکزی در این نشست، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی سهم خیرین بسیار زیاد است، بیمارستان آیت الله خوانساری نگینی در کشور است و بزرگترین مرکز قلب متعلق به این بیمارستان است.

وی افزود: در ایام کرونا و حوادث و بلایای طبیعی مردم و هر کسی به سهم خود کمک بسیاری داشتند، بیشتر از بیماران در انتظار کمک خیرین هستند و می‌طلبد باز کمک‌های خود را داشته باشند.

عضو مجمع خیرین سلامت استان مرکزی خاطرنشان کرد: فاز 3 بیمارستان آیت‌الله خوانساری تاکنون حدود 86 درصد پیشرفت داشته است و تکمیل آن غیر از کمک خیرین مسیر نخواهد بود.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015222